Planowana wizyta objazdowego delfinarium w Pradze Czeskiej

Wiosną na przełomie kwietnia i maja planowane jest w Pradze obajzdowe delfinowe show.

Delfiny przyjadą  z Ukrainy, która w ostatnim czasie urasta do miana delfinowej potęgi. Powstają tam kolejne delfinaria. Jednak warunki życia zwierząt w delfinariach oraz sposoby ich pozyskiwania ewidentnie naruszają ich dobrostan. Część delfinów pracujących w tych ośrodkach pochodzi z japońskiego źródła, z Taiji, znanego opinii publicznej z najbardziej krwawych połowów delfinów w świecie, w czasie których rokrocznie ginie około 20 tysięcy osobników.

Formuła mobilnego delfinarium, a tak naprawdę cyrku z delfinami jest szczególnie niebezpieczna dla tych zwierząt. Są one bardzo wrażiwe na uciążliwości transportu a potęgujący się w takich sytuacjach stres może być dla nich zabójczy.

Międzynarodowa organizacja Whale and Dolphin Conservation, zajmująca się ochroną delfinów, nawołuje wszystkich miłośników tych zwierząt, do podpisania międzynarodowej petycji skierowanej do Ministra Środowiska Republiki Czeskiej i władz Pragi, by zastopowano Show „Delfiny w Pradze” i na drodze prawnej zabroniono importu delfinów do Czech.

Republika Czeska jest „krajem przyjaznym delfinom”, w którym nie ma żadnego delfinarium.

Jeśli popierasz starania o dobrostan delfinów i jesteś za inicjatywą, by Unia Europejska była wolna od delfinariów, pod tym linkiem znajdziesz wspomnianą petycję:

http://www.thepetitionsite.com/776/994/760/please-help-us-stop-the-dolphin-circus-in-prague/