JEŚLI NAPRAWDĘ KOCHASZ DELFINY

Żyjemy w kraju, gdzie nie ma delfinarium. W naszym morzu delfiny spotykane są niezwykle rzadko. Ale każdy z nas, jako rodzic, turysta, konsument i członek społeczności internetowej może zrobić coś konkretnego dla ochrony tych wspaniałych morskich ssaków.

Wystarczy kilka prostych rzeczy, do których potrzebna jest tylko dobra wola i otwarty umysł:

  1. Nie kupuj biletów do delfinarium. Nie płać za niewolę i cierpienie zwierząt.
  2. Opowiedz znajomym planującym wizytę w delfinarium, dlaczego nie jest to dobry pomysł.
  3. Decydując się na oglądanie delfinów w morzu z pokładu statku, wybierz firmę i łódź, gdzie przedstawiono Ci, w jaki sposób firma ta dba o dobrostan delfinów w trakcie takiego rejsu.
  4. Wyjaśnij swoim dzieciom, dlaczego dzikie zwierzęta powinny żyć na wolności i dlaczego komercyjne delfinaria i parki morskie są złe.
  5. Dbaj, by na plażach i w morzu nie zostawiać żadnych śmieci, plastiku, niczego, co mogłoby zanieczyszczać środowisko.
  6. Włączaj się w akcje społeczne, podpisuj internetowe petycje (linki do nich znajdziesz także tutaj). Twój głos i Twoje działania mają wielkie znaczenie.

„Nigdy nie przestawaj wierzyć, że nawet garstka świadomych, myślących obywateli,  może zmienić świat”  (M. Mead)

WAŻNE PETYCJE

Oddaj swój głos. To nic nie kosztuje, a pomoże delfinom i innym waleniom:

 

Powstrzymaj import białuch do Safari World w Tajlandii

 

 

 Zastopuj wizytę objazdowego delfinowego show w Pradze Czeskiej

 

 

Powiązane wpisy Świat bez delfinariów Miarą sukcesu w walce o dobrostan i ochronę delfinów jest chociażby lista delfinariów, które zostały zamknięte, albo które nigdy nie zostały otwarte. Poniższa lista pochodzi ze strony dolphinproject.org Nazwa delfinarium  – Miejsce – Status (Closed – Zamknięte / Never opened – Nigdy nie zostało otwarte) Lerner Marine Lab Bimini, Bahamas Islands Closed Marineland Adelaide, Australia Closed Waragamba […]